Güncel

Izgara Liste

Atama bekleyen beden eğitimi öğretmeni hobi olarak aldığı teleskop ile para kazanıyor 

Sivas'ta Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında bulunan horoz şekerleri seyyar satıcılar tarafından kentin farklı yerlerinde satışa sunuluyor. 150 yıl önce Rusya'da esir düşen dedelerinden öğrendiği horoz şekeri geleneğini yaşatan Kemal Öznalbant, rengarenk horoz şekerlerini satmaya devam ediyor. 

Sivas'ta esnaflık yapan Serdar Öğer, örnek bir projeye imza atarak sokak hayvanları için meşrubat şişelerini topluyor. Topladığı şişeleri hurda olarak satan Öğer, elde ettiği kazançla sokakta yaşayan kediler için mama alıyor. 

 

Niğde’de bir kadın yolcu olarak bulunduğu trende doğum yaptı.

Niğde’de Ramazan ayında tok tutan tahinli pide çevre illerden de yoğun ilgi görüyor. 

Niğde’de 8. sınıf ortak sınavında 120 sorunun tamamına doğru cevap veren öğrenciler çeyrek altınla ödüllendirildi. 

Türkiye'nin peribacaları ve eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini Mayıs ayında 322 bin 17 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. 

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından Ürgüp ilçesine bağlı Sofular köyünde yol yapım çalışmalarına başladı. 

Uçhisar Belediyesi tarafından devam eden yol döşeme çalışmaları kapsamında, Osman Güven Sokak, Park Sokak, Baş Sokak, Altıntaş Sokak ve Harım Sokak’ta yol döşeme çalışmaları sona erdi. 

Yozgat’ın Başıbüyük köyü yakınlarında kontrolden çıkan bir otomobilin karşı yoldan gelen tırla çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. 

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan Meydan Yeri Projesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyerek cadde düzenlemesinin bir hafta içerisinde tamamlanacağını ve ardından cephe düzenlemesine geçileceğini söyledi. 

Yozgat'ta öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmur ve dolu, yolları göle çevirirken, bazı iş yerlerinde küçük çaplı su baskınları yaşandı.