Sivas'ta Ramazan ayının vazgeçilmezleri arasında bulunan horoz şekerleri seyyar satıcılar tarafından kentin farklı yerlerinde satışa sunuluyor. 150 yıl önce Rusya'da esir düşen dedelerinden öğrendiği horoz şekeri geleneğini yaşatan Kemal Öznalbant, rengarenk horoz şekerlerini satmaya devam ediyor. 

Sivas İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü 2017 yılı yatırım programı kapsamında mevcut bulunan 112 Yeni Nesil Veri Hazırlama Merkezi'ne ek bina yapıyor.

Sivas'ta Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen 'Yakalanma Radara, Tabutları Gönderme Mezara' projesi kapsamında partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri trafik uygulaması yaparak sürücüleri uyardı. 

Sivas'ta esnaflık yapan Serdar Öğer, örnek bir projeye imza atarak sokak hayvanları için meşrubat şişelerini topluyor. Topladığı şişeleri hurda olarak satan Öğer, elde ettiği kazançla sokakta yaşayan kediler için mama alıyor. 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, istikrarlı ve uzlaşmacı hükümetler döneminin geleceğini belirterek, "Tek bir kimsenin dahi oyu önemli olacak. Yüzde 50 aldınız ama artı 1'i alamazsanız diğer aday yüzde 50 artı 1 almışsa o bir oy geriye kalan yüzde 50 oya bedeldir. Dolayısıyla israf edecek, küçümseyeceğimiz ve önemsemediğimiz hiçbir oy yoktur" dedi.

Diğer Makaleler...