Güncel

Izgara Liste

Haber-Foto: Ferhat TÜRK, Şeref KAHRAMAN, Şeyda AŞATIR/ Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, 79 yaşında vefat eden annesi Şükran Özhaseki son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve çok sayıda Bakan katıldı.

Haber: Ferhat TÜRK/ Gazeteciler Fuat Uğur ve Cem Küçük, Kayseri’de FETÖ’den tahliye edilen 6 iş adamı ile ilgili davada çıkan tahliye kararını, Medya Kritik isimli programda değerlendirdi.  Cem Küçük, “Kayseri FETÖ davası konusunda umutsuz vaka” dedi.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın aralarında bulunduğu 22’si tutuklu, 71 iş insanı hakkında hazırlanan 316 sayfalık iddianameli davanın ikinci celsesi yarın görülecek.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatıyla başlatılan "Yargıda Zaman Yönetimi" hayata geçiyor. Dava açan vatandaşlar artık davasının ne kadar sürede bitebileceğini önceden öğrenme imkanına sahip olacak.

Tüm-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Şahin, ‘Hafta Tatili Hakkındaki Kanun’un kaldırılmasının işçilerin haftalık tatil haklarını etkilemediğini söyledi. 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Ramazan Ayı içerisinde Melikgazi Belediyesince başlatılan ve geleneksel hale gelen “Mahallemde İftar Var”etkinliğinin Mimarsinan Bahçelievler Mahallesinde gerçekleştirildiğini söyledi. 

Çölyak hastalığının sebep ve sonuçlarına ilişkin kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığına, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer seçildi. 

CHP Kayseri Örgütü yaptığı danışma kurulu toplantılarıyla 16 Nisan Halk oylaması sonrası, referandum sürecini ve sonrasını masaya yatırmaya devam ediyor. CHP Kayseri İl Başkanlığı 5. Danışma Kurulu toplantısında bir araya geldi. CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, hayır ruhunun kaybedilmemesi gerektiğini belirtti.

Haber: Ferhat TÜRK/ Saadet Partisi Kayseri İl başkanı Mahmut Arıkan, geçtiğimiz gün FETÖ operasyonu ile gözaltına alınan Saadet Partisi eski İl başkanı Av. Mustafa Akkaş’a sosyal medya hesabından sahip çıktı. Arıkan, “Mustafa Akkaş abimiz, ne partimizde görev yaptığı dönemlerde ne de sonrasında bu yapıyla uzaktan yakından hiçbir alakası olmamıştır” dedi.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri'de polis ekipleri Battaltı diye tabir edilen mahallede yaptığı uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheliyi uyuşturucu ticaretinden gözaltına alırken, 4 şüpheliyi ise uyuşturucu kullanmaktan işlem yaparak salıverdi.

Haber-foto: Şeyda AŞATIR- Ferhat TÜRK/ Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı uyuşturucu operasyonu ile gözaltına alınan 23 yaşındaki kadın tutuklandı.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri'de yolcu otobüsünde iç çamaşırında 762 adet uyuşturucu hap ile yakalanan amca ve yeğen oldukları öğrenilen Suriyeli iki sanığa ayrı ayrı 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Haberden uzak kalmamak için e-posta grubumuza üye olabilirsiniz.
Advertisement