Güncel

Izgara Liste

Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş, Meslek Yüksek Okulu ve Pınarbaşı Salonu'nda yapılan çalışmalarla ilgili olarak bilgi verdi. 

Pınarbaşı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü su ürünleri kontrol ekipleri, Bahçelik Baraj Gölğü ve Zamantı Irmağı'nda amatör avcılığa aykırı balık avlayan 8 kişiye para cezası yazdı. 

Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki kadın ve gençlik merkezlerine bir yenisini daha ekliyor. Yer tespitinin yapılamaması nedeniyle inşa edilemeyen Pınarbaşı Kadın ve Gençlik Merkezi için yer bulundu ve projesi hazırlanarak ihalesi yapıldı. 

Kayseri'nin Tomarza ilçesinde iki kardeşi çuvala koyarak kuyuya atan ve birinin ölümüne neden olan 28 yaşındaki Rukiye T. ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Kayseri'nin Tomarza ilçesine bağlı Akmezar köyünde, dün balık tutmak isteyen ve attıkları oltayı kurtarmak için ırmağa giren 2 kardeş bulundu. 

 

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar Yukarı Develi halkının düzenlediği iftar programına katıldı. 

 

Hayırsever iş insanı Fahri Mor tarafından Öksüt Mahallesinde verilen iftar davetine katılan Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, iftar öncesi vatandaşlarla sohbet etti. 

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde iki otomobilin kafa kafaya çarpışması sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. 

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu; 'Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata' projesi kapsamında Engelli ve dezavantajlı kadın kursiyerlerin halı dokuma atölyelerini ziyaret etti.

 

Bünyan Belediyesi Geleneksel İftar Buluşmaları Karakaya Mahallesinde düzenlenen iftar yemeği ve Ramazan etkinlikleri ile başladı. 

Bünyan Belediyesi Akmescit Mahallesinde yapımını tamamladığı yeni spor ve park alanını düzenlenen törenle hizmete sundu. Yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik bir alan oturtulan yeni tesis futbol sahası, voleybol sahası basketbol sahsı, çocuk oyun alanı, dinlenme alanları ve fitness alanı gibi farklı yaşam alanlarını içinde barındırıyor. 

 

İncesu Belediyesi tarafından 14 yıldır geleneksel olarak düzenlenen uçurtma festivali bu sene 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramında düzenlendi. 

Haber: Şeref KAHRAMAN / Kayseri'nin İncesu ilçesinde 6 okulun katıldığı liselerarası münazara yarışması sona erdi. Finale kalan İncesu Mustafa Özkan Anadolu Lisesi ile İncesu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Para mutluluk getirir veya getirmez’ tezini münazara etti. ‘Para mutluluk getirmez’ tezini savunan İncesu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 90 puan ile münazara yarışmasında birinci oldu.

İncesu Belediyesi nüfusun ve araç sayısının her geçen gün artması nedeniyle 1. Etap TOKİ, 2.Etap TOKİ, Meslek Yüksek Okulu, 3. Etap TOKİ ve 4. Etap TOKİ’yi birbirine bağlayacak 6,5 km uzunluğunda 24 metre genişliğindeki çevre yolun çalışmalarına devam ediyor. 

15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası kutlamaları bez bebekleri ile ünlü, Yeşilhisar’ın Soğanlı ilçesinde başladı. 

Haber: Şeref KAHRAMAN/ Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, hayatını kaybeden Yeşilçam'ın efsane oyuncularından Tarık Akan ile ilgili olay bir paylaşımda bulundu.

Haber: Şeref KAHRAMAN, Ekrem NAZLI / Hacılar Belediyesi Başkanı Doğan Ekici, dün sosyal medya hesabından annesinin vefat ettiği haberini duyurdu. 

Hacılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ve Rasim Çetinkaya Halk eğitim Merkezi işbirliğince açılan yaz kursları başladı. Hacılar ilçesinde ilk defa açılan yaz kursları öğrenci akınına uğradı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kayseri Şubesi Yahyalı Temsilciliği uzun yıllardır devam eden iftar çadırı organizasyonunu bu sene de yapmaya devam ediyor. Her gün yaklaşık 500 kişi bu programlardan faydalanma imkânı buluyor. 

 

Yahyalı Belediyesi, yeni bağlanan mahallelerdeki çalışmalarına aralık vermeden devam ediyor. 

Yahyalı Belediyesi, Ramazan ayı etkinliklerinden olan Kardeşlik İftar Sofrasını Gazibeyli Mahallesi’nde kurdu. 

Talas Belediyesi Talas’ta bulunan Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ne iftar yemeği verdi. Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu verilen iftar yemeğinde İhtisas Merkezi’nin yöneticileri ve öğrencileri ile bir araya geldi. 

Talas Tanıtım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Alemdar, tarihi ve doğal dokusu tahrip edilen Talas’ı güzelleştirmek için dernekleştiklerini söyledi.

Haber: Ferhat TÜRK/ Talas Belediyesi tarihi dokuda gerçekleştirilen ulusal fotoğraf yarışması etkinlik maratonu sonuçlandı. Fotoğraf yarışmasını kazanan yarışmacılar, ödüllerini aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Akkışla'da düzenlenen Yeni Yoğurt Bayramı ve Kilim Festivali'ne katıldı. Festivalde Akkışla'ya yapılan yatırımları anlatan Başkan Çelik, yeni yatırımlar hakkında da bilgi verdi. 

Akkışla Belediyesi’nde Türkmen Evi açılışı yapıldı. 

HABER: ŞEREF KAHRAMAN - Kayseri'nin Akkışla ilçesinde hizmete giren Türkmen Evi'nde düzenlenen ilk programa yoğun katılım oldu. Akkışla Belediye Başkanı Ali Ergül, "İlçemizin bu tarz etkinliklere ihtiyacı var ve biz belediye olarak elimizden gelen bütün etkinlikleri yapmaya çalışacağız" dedi.

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazası kameralara yansıdı.

30 Mart 2014'dan önce faaliyet gösteren Çiftlik Belediyesi'nin bodrum katında bulunan, kütüphane ve derslik olarak kullanılan yerde bulunan kitap ve ders malzemeleri Sarıoğlan Cumhuriyet Başsavcısı'nın talimatı ile incelenmeye alındı.

Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, üyesi olduğu AK Parti’den istifa etti.

Sosyal medya üzerinden başlatılan 'Büyük Toramanlılar Ramazan Sevgi Paketi' kampanyasında toplanan 4 ton gıda malzemesi, Kayseri merkez, Felahiye ilçesi ve 6 mahallede ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. 

Vali Süleyman Kamçı, "Muhtarlarla Buluşma İlçe Toplantıları" çerçevesinde Felahiye ilçesine bağlı mahallelerin muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.

Haber-Foto: Şeref KAHRAMAN / Kayseri'nin Felahiye ilçesinde, armut ağacının çiçek açması, vatandaşları şaşırttı. Sonbaharda sararan yaprakların olduğu bahçede çiçek açan armut ağacı, güzel görüntü oluşturdu. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in ilçelere ekonomik destek projesi çerçevesinde Özvatan’a arı kovanı dağıtıldı. Başkan Mustafa Çelik’in katıldığı törenle 30 arı üreticisine toplam 750 kovan arı verildi. Başkan Çelik, yapılan ve yapılacak olan projelerin ilçelerin ekonomisine canlılık kattığını kaydetti.  

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, ilçede eğitim gören öğrencilere sucuk ziyafeti verdi. 

 

Özvatan Belediyesi mahallelerin sorunlarına çözüm bulmak için istişare toplantılarına devam ediyor. 

Sarız Belediyesi İlçe Merkezinde Anaokullarında Eğitim ve Öğrenim gören çocuklara bahar gezisi düzenledi. Anaokullular, farkındalık ortaya koyan Kayseri Büyükşehir Belediyesine ait hayvanat bahçesi ve Mazakla gezisi ile gönüllerince eğlenmenin mutluluğuna eriştiler.

Çorum’un Lâçin İlçesinde, 52.Gün önce askeri araçla minibüsün çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Bilal Ekinci ölümünün 52. Gününde memleketi Sarız’da mevlit okunarak anıldı.

Sarız Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile İlçe Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sarız Bahar Şenliği yapıldı.