Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu; 'Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata' projesi kapsamında Engelli ve dezavantajlı kadın kursiyerlerin halı dokuma atölyelerini ziyaret etti.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, “Belediye Evleri mevkiinden diğeri ise TOKİ konutlarının bulunduğu alandan Yeni Mahalle ilkokulunun bulunduğu mevkie çıkarak Kayseri-Malatya yoluna bağlanacak olan 2 yeni bulvarı bu yıl tamamlayıp hizmete sunmayı planlıyoruz” dedi. 

Bünyan Belediyesi Akmescit Mahallesinde yapımını tamamladığı yeni spor ve park alanını düzenlenen törenle hizmete sundu. Yaklaşık 6 bin 500 metrekarelik bir alan oturtulan yeni tesis futbol sahası, voleybol sahası basketbol sahsı, çocuk oyun alanı, dinlenme alanları ve fitness alanı gibi farklı yaşam alanlarını içinde barındırıyor. 

Bünyan Belediyesi Elbaşı mahallesinde bulunan ve ilçenin önemli doğal alanlarından bir tanesi olan Elbaşı göletini temizliyor. Gölette yapılan temizlik çalışmaları sonrası çevre düzenlemesi yapılarak gölet ve çevresi mesire alanı olarak hizmete sunulacak. 

Bünyan Belediyesi tarafından hazırlanan ve Anadolu Sakatlar Derneği Erciyes Üniversitesi Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu, Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bünyan Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen 'Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata' projesi kapsamında oluşturulan ‘Engelleri Birlikte Aşalım Komisyonu’ ilk toplantısını yaptı. 

Diğer Makaleler...