Haber: İlhan DENİZ / Sarıoğlan eski Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, kendisine 'at hırsızı' benzetmesi yapan Enerji ve Tabii Kaynaklar eski bakanı Taner Yıldız'a cevap verdi. Yıldız, "Bana 'at hırsızı' diyen vekilin önce kendisine aynada bakması lazım. Enerji Bakanı iken bir elektrik kesintisine hükmedemeyen Taner Yıldız  'trafolara kedi girdi' bahanesi ile işi geçiştirmiştir" dedi.

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde meydana gelen ve 1 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazası kameralara yansıdı.

Sarıoğlan Belediyesi'ninde içinde bulunduğu parkın engelsiz, duvarsız, daha kullanışlı hale getirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Ön duvarları yıkılan parkın iç ve çevre düzenlemesi ile görünümü de değişti.

Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız, Çiftlik yaz kız Kuran kursu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu Kuran Dinletisi ve kermes programına katıldı. Sarıoğlan ilçe Müftüsü Necmettin Saydan ve Belediye Meclis üyesi Mehmet Tatlı, vatandaşlar ve davetlilerinde katıldığı toplantıda, çocukların Kuran öğrenme, hevesi, okuma heyecanı ve hırsı karşısında duygulanan başkan Ali Osman Yıldız şunları söyledi.

Bunaltıcı sıcakların yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle, park, bahçe, oyun ve dinlenme alanlarına halkın ilgisi yoğunlaştı. Bu nedenle Sarıoğlan'ın yerleşim merkezlerinde bulunan park, bahçe, oyun ve dinlenme alanlarına belediye ekiplerinin günlük bakım, onarım, temizlik çalışmaları artırıldı. 

Diğer Makaleler...