Haber-Foto: Ferhat TÜRK, Şeref KAHRAMAN, Şeyda AŞATIR/ Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin, 79 yaşında vefat eden annesi Şükran Özhaseki son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve çok sayıda Bakan katıldı.

Haber: Ferhat TÜRK/ Gazeteciler Fuat Uğur ve Cem Küçük, Kayseri’de FETÖ’den tahliye edilen 6 iş adamı ile ilgili davada çıkan tahliye kararını, Medya Kritik isimli programda değerlendirdi.  Cem Küçük, “Kayseri FETÖ davası konusunda umutsuz vaka” dedi.

Uzun süredir Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde görev yapan beş üst düzey personel, kendilerine yarın yapılacak tebliğ ile tayin edilecek. Tayin sebepleri ise, FETÖ'den Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne geçen yurtları, iktidara yakın vakıf ve derneklere ucuza kiraya verilmesine karşı çıkmaları olduğu öğrenildi.

Haber: Ferhat TÜRK/ Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ/PDY Terör Örgütü'ne finans sağladığı gerekçesi ile aranan aralarında Elmacıoğlu restorantın sahibi Nuh Elmacıoğlu’nun da bulunduğu 13 şahıs yakalandı.

Haber: Şeref Kahraman / Kayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında gözaltına alınan AK Parti Eski İl Başkanı Ömer Dengiz, KTO Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KAYSO eski Meclis Başkanı Nurettin Okandan ve Şükrü Boydak’ın kızı Elif Bozdağ’ın aralarında bulunduğu 22’si tutuklu, 71 iş insanı hakkında hazırlanan 316 sayfalık iddianameli davanın ikinci celsesi yarın görülecek.

Haber-Foto: Şeyda AŞATIR/ MİT tırları davasında, CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı, Ankara’da start alıp İstanbul’da bitecek olan ‘adalet yürüyüşüne’ Kayseri CHP İl başkanlığı destek verdi. İl binasında toplanan partililer adalet sarayına kadar, ‘damatlar dışarıda, adalet nerede?, adalet sarayı adaletin mezarı’ sloganları atarak yürüdü.

(Özel) Haber-Foto: Ferhat TÜRK/ Kayseri İl Müftülüğü bünyesinde hizmet veren '190 Fetva' hattına gelen birbirinden ilginç sorular vaizleri bile şaşırtıyor. FETÖ ile ilgili sorulan bir soru ise, en dikkat çekici soru oldu: 'Görevlerinden alınan FETÖ'cü yakınlarına yardım etmek caiz mi?'

Diğer Makaleler...