Çölyak hastalığının sebep ve sonuçlarına ilişkin kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Başkanlığına, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer seçildi. 

CHP Kayseri Örgütü yaptığı danışma kurulu toplantılarıyla 16 Nisan Halk oylaması sonrası, referandum sürecini ve sonrasını masaya yatırmaya devam ediyor. CHP Kayseri İl Başkanlığı 5. Danışma Kurulu toplantısında bir araya geldi. CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, hayır ruhunun kaybedilmemesi gerektiğini belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Çetin Arık, son maden yasası ile zorluk yaşayan maden işletmecilerinin  sorunlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı. Maden işletmelerinin borç yükü altında perişan olduğunu belirten Arık, maden ruhsat bedellerinin yeniden belirlenmesini istedi. 

Ak Parti’de ‘İkinci Erdoğan’ dönemi bugün yapılan kongreyle başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bin 370 delegenin imzasıyla Ak Parti Genel Başkanlığına aday gösterildi.

Haber: Ferhat TÜRK/ Saadet Partisi Kayseri İl başkanı Mahmut Arıkan, geçtiğimiz gün FETÖ operasyonu ile gözaltına alınan Saadet Partisi eski İl başkanı Av. Mustafa Akkaş’a sosyal medya hesabından sahip çıktı. Arıkan, “Mustafa Akkaş abimiz, ne partimizde görev yaptığı dönemlerde ne de sonrasında bu yapıyla uzaktan yakından hiçbir alakası olmamıştır” dedi.

Haber-Foto (GÖRÜNTÜLÜ): Şeref KAHRAMAN / Mevcut Başkan Baki Ersoy'un tek aday olarak katıldığı Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri 12. Olağan İl Kongresi MHP Genel Sekreter Yardımcısı M. Hidayet Vahapoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.  629 delegenin olduğu seçimlerde 549 oy kullanılırken, 542 oy ile Baki Ersoy yeniden başkan seçildi. 7 oy ise geçersiz sayıldı. 80 delege ise oy kullanmaya gelmedi.

Haber-Foto: Ferhat TÜRK – Şeref KAHRAMAN/ Cumhuriyet Halk Partisi eski il başkanlarından Zeki Orhan'ın oğlunun düğününe katılmak üzere Kayseri'ye gelen CHP eski Genel Başkanı Antalya milletvekili Deniz Baykal, partisinin il teşkilatını ziyaret etti. 'Abdullah Gül'ün yüzde 48'inin adayı olabilir' sözlerine açıklık getiren Baykal, "Aday tartışması yerine yöntem belirlememiz lazım. Türkiye’de bu işi yapacak çok nitelikli insan var" dedi.

Diğer Makaleler...